Telewizja, telefon czy Internet?

Chociaż ci najmłodsi mogą tego nie pamiętać, Internet nie zawsze był naszym codziennym towarzyszem. Jeszcze kilkanaście lat temu najświeższe wiadomości dostarczały nam telewizyjne wiadomości. Gdybyście musieli zrezygnować z telewizji lub Internetu, co wybralibyście?


Jak na razie badania na ten temat przeprowadzone zostały na terenie Stanów Zjednoczonych. Amerykanie na dobre zaznajomili się z Internetem znacznie wcześniej niż my. I teraz kochają go znacznie bardziej niż jakiekolwiek inne medium.

Badania przeprowadzone zostały przez the Pew Research Centre z okazji 25lecia obecności sieci na świecie. Wśród ankietowanych aż 58 procent zdecydowanie zadeklarowało, że brak dostępu do sieci byłby dla nich ogromnym problemem. To duży wzrost, bo w badaniach przeprowadzonych w 2006 roku, taką deklarację złożyło 38 procent ankietowanych.

Wyniki są zupełnie inne jeśli chodzi o telewizję. W ankiecie przeprowadzonej w 2006 roku, 44 procent ankietowanych deklarowało, że miałoby trudności z brakiem dostępu do telewizji. W ankiecie tegorocznej, wynik spadł do 35 procent.

Różnice widać też w innych kwestiach. Panie deklarują znacznie większe przywiązanie do Internetu niż panowie. Nie chcą oddać go też ci z większym niż mniejszym dochodem. Lubimy też inne technologiczne gadżety. Kochamy swoje telefony komórkowe. Nie chciałoby się z nimi rozstać aż 49 procent posiadanych, w stosunku do 43 procent w 2006 roku. Zupełnie przeciwne uczucia mamy w stosunku do telefonów stacjonarnych, bo trudno rozstać się z nimi byłoby tylko 17 procent ankietowanych.
To jakie gadżety moglibyście poświęcić?

ostatnia zmiana: 2014-03-03
Komentarze
 
Polityka Prywatności