Patronat nad działem
objęła marka Activejet
tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik
Infolinia:
801 08 1111
logo_ActiveJet_200.png

Psychologia - artykuły

Badanie zależności między pracą, a partnerem

Jaki partenr, taka praca?

Czy praca i dom są ze sobą powiązane? Czy dobre nastawienie naszego partnera i jego wiara we własną skuteczność wpływają na lepsze radzenie sobie z trudnościami i wyzwaniami zawodowymi? Na te pytania odpowiedzi szuka doktorantka SWPS.

Badania przeprowadzane do tej pory wskazały, że pomyślne funkcjonowanie w miejscu zatrudnienia, zależy od tego, czy mamy wsparcie od przełożonych lub czy otrzymujemy informację zwrotną na temat jakości wykonywanych obowiązków. Większość z nas żyje jednak w dwóch sferach: w pracy i w domu. Każda z tych sfer wiąże się z innymi wymaganiami.

Ewelina Smoktunowicz, psycholog z sopockiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, w ramach grantu uzyskanego w konkursie Preludium z Narodowego Centrum Nauki postanowiła sprawdzić, czy zasoby naszego partnera mają wpływ na to, jak sobie radzimy ze stresem w pracy.

– Chcemy zbadać, czy na przykład taka cecha jak optymizm czy przekonanie, że jest się w stanie poradzić sobie z życiowymi wyzwaniami u jednego z partnerów przyczynia się do lepszego funkcjonowania w domu i w pracy drugiego partnera – mówi Ewelina Smoktunowicz. – Jeśli nasze założenia potwierdzą się i zasoby, które mają swoje źródło w domu lub w partnerze okażą się równie istotne co te związane z pracą, będzie to stanowić podstawę dla projektowania nowych interwencji w organizacjach – uzupełnia.

Badanie adresowane jest do osób pełnoletnich, zatrudnionych od co najmniej roku i mieszkających ze sobą co najmniej od takiego czasu. Udział w badaniu jest dobrowolny - polega na wypełnieniu ankiety przez oboje partnerów. Ankieta jest anonimowa.

Link do ankiety:

https://www.surveymonkey.com/s/thehour

data ostatniej modyfikacji: 2013-08-09 11:55:12
Komentarze

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Akademia Leona Koźmińskiego