Japońscy naukowcy stwierdzili, że zaburzenia transportu noradrenaliny w mózgu mogą mieć związek z większą podatnością na uzależnienie od hazardu.
Pismo "Current Directions in Psychological Science" podaję informację, że stresujące sytuacje mogą mieć wpływ na to, w jaki sposób podejmujemy decyzje.
Opanujesz lęk. Przestaniesz przyciągać nieudaczników. Odkryjesz swój potencjał. Nauka będzie przyjemniejsza. Autorzy poradników i kursów psychologicznych zapewniają, że codzienność można upiększyć dzięki samorozwojowi. Czy faktycznie mamy wpływ na własne zachowanie i reakcje?
Zaobserwowano, że przedstawiciele wyższych klas społecznych częściej niż inni zachowują się nieetycznie, na przykład wymuszając pierwszeństwo na drodze, kłamią podczas negocjacji albo aprobują niemoralne zachowanie w pracy.
Autorzy pracy opublikowanej w piśmie „Journal of Sport & Exercise Psychology” uważają, że aktywność fizyczna sprzyja odczuwaniu entuzjazmu i ekscytacji.
Okazuje się, że przekonanie na temat własnej choroby może być ważniejsze dla wyleczenia niż jej powaga lub kompetencje lekarza prowadzącego.
Okazuje się, że nieszczerego randkowicza w sieci można ustalić po jego opisie. Specjaliści od komunikacji rozszyfrowali takich użytkowników serwisów randkowych na podstawie analizy lingwistycznej opisów zamieszczanych na ich profilach.
Z najnowszych badań wynika, że osoby, które posiadają nazwisko łatwe do wymówienia szybciej zdobywają przychylność innych i mogą robić większą karierę zawodową.
Naukowcy twierdzą, że ludzkie źrenice nie reagują tylko na ilość docierającego światła. Zmieniają rozmiar również w momencie, gdy człowiek jest zainteresowany jakimś przedmiotem.
Amerykańscy naukowcy twierdzą, że z powody upływającego czasu coraz trudniej powstrzymać się od zrealizowania pragnień. Badania wskazują, że szansa na zrezygnowanie z realizacji pragnienia maleje tym bardziej, im częściej i w mniej odległym czasie człowiek zdołał oprzeć się poprzednim pokusom.
Naukowcy z Amsterdamu informują, że w starszym wieku wolniej podejmuje się decyzje. Jednak nie musi to wynikać z rozwagi i doświadczenia. Powodem mogą być zmiany w mózgu.
Osoby, które odczuwają samotność mogą cierpieć na bezsenność. Ponadto problemy ze snem stanowią jeden z czynników wpływających na większą podatność osób samotnych m.in. na choroby serca, nadciśnienie, depresję.
W ubiegłym roku 46 mln Amerykanów cierpiało na choroby psychiczne. U 11,4 mln osób była to szczególnie ciężka postać tych schorzeń. Niestety coraz częściej chorują także ludzie młodzi.
Serwis eScienceNews informuje, że amerykańscy naukowcy chcą przeprowadzić badania, które wyjaśniłyby, dlaczego starsi ludzie są szczęśliwsi.
Badania opublikowane przez „Journal of Applied Social Psychology” udowodniły, że o wiele łatwiej nam przychodzi kłamanie w e-mailach i SMS-ach, niż w sytuacjach, gdy jesteśmy z rozmówcą twarzą w twarz.