Psychologia - artykuły

Macie sami, lub znacie kogoś, kto ma siedzącą pracę? Ilu z nich skarży się na to, że po ustawowych ośmiu godzinach bolą ich strasznie plecy? Okazuje się, że prawie wszyscy. To poważny cywilizacyjny problemy, który naukowcy próbują rozwiązać od lat. Teraz próbują jogi.
Co myślicie o łysych mężczyznach? Czy ci, którzy nie mają włosów mają u was większe poważanie? Okazuje się, że dla wielu tak.
Czy widzieliście kiedyś człowieka śpiącego na przystanku? Czy widzieliście, jak ktoś się przewrócił, rozdarł spodnie, nabił siniaka? Czy zagregowaliście, pomogliście? A jeśli tak, czy nie zdenerwował was brak pomocy innych? Czy jest coś takiego jak nasza narodowa znieczulica?
Nie ma człowieka bez bagażu wspomnień. Te lepsze czy te gorsze, wspomnienia definiują to kim jesteśmy. Ale i one mają różny wymiar.
Niby żaden news a jednak takie rzeczy warto podkreślać. Kiedy związek napotyka na swojej drodze telewizor, jego przetrwanie może być poważnie zagrożone. Naukowcy z Albion College przeprowadzili badania, których wyniki powinny zastanowić każdego, kto ogląda wieczorne filmy i programy z drugą połową.
Nie ma mocnych. Każdy z nas żyje dzisiaj w jakimś stresie. Najpierw martwimy się nauką, potem pracą, zaraz potem dopadają nas problemy codzienności. I jak sobie z nimi radzić?
Żadna nowość, ale tym razem chodzi o coś znacznie więcej niż tylko wiedzę merytoryczną czy też kompetencje. Chodzi o emocje.
A to nowość. W piśmie „Cyberpsychology, Behavior and Social Networking” naukowcy przekonują nas, że gry mogą mieć dobry wpływ.
Osoby, które nie palą znacznie częściej wyznaczają sobie długoterminowe plany. Analogicznie, żeby łatwo rzucić papierosy, powinno się zacząć robić plany na daleką przyszłość. I to wcale nie taką daleką.
Zespół kanadyjsko – australijskich naukowców przeprowadził badania, których wyniki pokazują jednoznacznie, że jeśli obsługujący klientów jest szczęśliwy i zadowolony, „zarazi” tym ludzi, z którymi ma kontakt.
Pamiętacie te czasy, kiedy trzeba było mieć i robić dokładnie to samo, co wyznaczająca trendy grupa rówieśników? Jeśli ktoś odmawiał, szybko trafiał do społecznej grupy dziwaków i wykluczonych.
Okazuje się, że muzyka i oświetlenie w restauracji może mieć bezpośredni wpływ na to, ile zjemy w restauracji. Czym mniejsza muzyka i mniej intensywne światło, tym bardziej jesteśmy skłonni do ograniczania własnych porcji. Badania przeprowadzone przez Cornell University przeprowadzone zostały w restauracji sieci fast – food.
Według opublikowanego ostatnio artykułu New York Times’a, po 30 roku życia znacznie trudniej nawiązywać nam przyjaźnie. Ale dziwić się trudno. To już nie czasy szkoły, wszyscy gonimy od obowiązku, do obowiązku, widywanie się z przyjaciółmi schodzi na znacznie dalszy plan.
Nie odkryto tutaj żadnej Eureki. Najnowsze badania po raz kolejny pokazują, że robiąc zakupy, chcemy mieć jak najwięcej opcji wyboru. Przynajmniej tak twierdzą naukowcy z Washington University w St. Louis.
Naturalną koleją rzeczy jest dorastanie dzieci i ich odejście z domu. Te same dzieci próbują dzisiaj dorosłego życia, ale przy najmniejszym nawet potknięciu, wracają do mamy i taty. Tam tkwią nawet przez lata, otoczone opieką rodziców, którzy są często niezdolni do zmotywowania pociech do ponownego opuszczenia domu rodzinnego.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności