Psychologia - artykuły

Naukowcy z USA przeprowadzili badania, z których wynika, że mózg człowieka wiąże podejmowanie ryzyka w grupie z odczuciem przyjemności, a co za tym idzie - znajdując się w gronie innych osób, jesteśmy bardziej skłonni do ryzykownych zachowań.
Jak informuje serwis Sciencedaily - jedzenie posiłków całą rodziną nie jest bez znaczenia - jest dobrą metodą, by zachęcić dzieci do eksperymentowania z nowymi rodzajami pokarmów.
Jak podaje EurekAlert - ojciec, który jest zaangażowany w wychowanie swojego dziecka, ma na nie bardzo korzystny wpływ, szczególnie na rozwój emocjonalny i intelektualny.
Nowi użytkownicy serwisów społecznościowych w USA to w większości młode kobiety. Z podobnym zjawiskiem mamy do czynienia w Europie - informują CNN i portal The Inquirer.
1 z 25 czołowych bizesmenów to psychopata - wynika z badań nowojorskiego psychologa, dr. Paula Babiaka. Zaznaczył on, że świetnie się maskują i manipulują innymi ludźmi.
Jak wynika z badań naukowych, dwa razy częściej niż kobiety, mężczyźni wybierają metody popełnienia samobójstwa wiodące do oszpecenia głowy bądź twarzy.
Im więcej czasu spędzasz grając w gry wideo, tym gorsze są twoje relacje z rodziną i przyjaciółmi - wynika z badań, które opublikowano w "Journal of Jouth and Adolescence". Przebadano 813 studentów, których pytano o to, jak często grają, ile czasu poświęcają bliskim, a także czy ich relacje są oparte na zaufaniu, bliskości, wzajemnym wsparciu i zrozumieniu.
Depresja to choroba, która dotyka nie tylko tych, którzy zarabiają mało lub przeciętnie. Jak się okazuje, zachorowalność jest tym większa, im większe w danym kraju są dochody - wykazał międzynarodowy raport opublikowany na łamach pisma "BMC Medicine".
Specjaliści Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego przekonują - śmiech i wszelkie pozytywne emocje przedłużają życie. Natomiast wybuchy złości i gniewu u osób po zawale serca częściej doprowadzają do kolejnego ataku.
Amerykańskim naukowcom udało się zbadać, czy wygląd prezesa ma wpływ na wyniki finansowe przedsiębiorstw, a jeśli tak, to jaki. Z badań wynika, że w lepszej sytuacji są firmy, na których czele stoją ludzie o szerokich twarzach.
Rozbawienie prowadzi do wzrostu śmiałości w kontaktach z innymi ludźmi i przyprawia o bardziej pozytywne nastawienie do innych osób - wynika z badań przeprowadzonych przez studenta Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej - Jakuba Krysia, w ramach pracy doktorskiej.
Jak udało się ustalić naukowcom z University of Missouri (MU), to nie wstyd ani strach powoduje, że chłopcy nie chcą rozmawiać o problemach. Po prostu uznają to za stratę czasu - informuje MU News Bureau.
Czy życie ma dla ciebie sens? Można to ustalić w bardzo prosty sposób. Okazuje się, że w najbardziej popularnym teście psychologicznym do pomiaru sensu życia, zamiast 20 pytań, czasami wystarczy zadać zaledwie 6 - tak ustalili badacze z katowickiego wydziału Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Te nastolatki, które mają w sobie poczucie szczęścia, rzadziej angażują się w działalność przestępczą, niż ich przygnębieni rówieśnicy. Rzadziej też sięgają po używki - zaobserwowali naukowcy z USA.
Masa ciała zmienia się pod wpływem zmiany stanu cywilnego - szczególnie po 30-tce. Kobiety tyją tuż po ślubie, a mężczyźni tuż po rozwodzie - tak wynika z badań amerykańskich naukowców.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności