Veronique Bohbot - profesor psychiatrii w Douglas Mental Health University Institute i McGill University, wraz z grupą badaczy z McGill odkryła, że osoby często korzystające z nawigacji GPS narażone są na uszkodzenie części mózgu odpowiedzialnej za orientację w przestrzeni.
Gry wideo mogą mieć negatywny wpływ na zachowanie dziewczynek - donoszą naukowcy z Yale School of Medicine.
53 proc. badanych przez CBOS pesymistycznie ocenia sytuacje w kraju. W stosunku do badań z października o siedem punktów procentowych (z 44 do 51 proc.) wzrosła liczba niezadowolonych z rozwoju sytuacji politycznej.
Dzieci, które nie dostrzegają miłości w oczach swojej matki, stają się agresywne i oziębłe - donoszą ostatnie badania nad znaczeniem kontaktu wzrokowego w dzieciństwie.
Kolor, kształt, smak, a nawet nazwa tabletki może mieć wpływ na to, jak pacjent postrzega swoje leczenie.
Widok mięsa nie wyzwala w nas agresji, jak uprzednio sądzono - donoszą naukowcy.
Mniej niż 1 proc. ludzi to psychopaci. Środowisko więzienne gromadzi ich już 20 proc. i właśnie w takim otoczeniu Elsa Ermer i Kent Kiehl z University of New Mexico prowadzili badania. Doszli do wniosku, że psychopaci mają problemy w kontaktach społecznych i z zachowaniem ostrożności, co wyjaśnia, dlaczego oszukują i podejmują ryzyko niezrozumiałe dla większości ludzi.
Nastolatki, które nadają dziennie 120 lub więcej SMS-ów częściej piją, palą, biorą narkotyki i uprawiają seks - informuje serwis 'BBC News/Health".
Charakter relacji z innymi osobami może mieć wpływ na intensywność odczuwanego przez nas bólu - wynika z kanadyjskich badań, o których informuje pismo "PAIN".
Wariant jednego genu ma związek z większą chęcią do pomagania i dzielenia się z innymi ludźmi - informuje pismo "Social Cognitive and Affective Neuroscience".
Dlaczego głos niektórych osób wydaje się idealny do radia, a inne głosy drażnią? Na to pytanie postanowili odpowiedzieć naukowcy z University of California.
Powszechnie wiadomo, że bardziej doceniamy rzeczy, na które ciężko zapracowaliśmy. Naukowcy odkryli, że prawda ta dotyczy również jedzenia. Okazuje się bowiem, że duży wysiłek fizyczny może nie tylko zwiększyć apetyt, ale również poprawić doznania smakowe.
W niedzielę 31 października Polacy cofnęli zegarki o godzinę. I, jak się okazuje, zrobili to z dużą przyjemnością. Ale zmiana rytmu dnia odbija na nas swoje piętno…
Wegetarianie przypisują zwierzętom więcej ludzkich cech i emocji, niż osoby jedzące mięso - wynika z badań polskich i niemieckich naukowców, opublikowanych w "European Journal of Social Psychology".
Czy to miejsce kształtuje swoich mieszkańców, czy może jest odwrotnie? Okazuje się, że miasta mogą odgrywać ważną rolę w kształtowaniu nas i naszych relacji z innymi.