Psychologia - artykuły

O miłości w ujęciu etycznym i religijnym, tej ukrytej w słowach i o seksualności będą rozmawiać uczestnicy konferencji "Oko w oko z miłością", która odbędzie się w dniach 6-7 maja na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Organizatorami konferencji są Koło Naukowe Psychologów UMCS oraz Studenckie Koła Naukowe: Quaero oraz Adesse.
Ile czasu należy przebywać wśród zieleni, by jak najwięcej skorzystało na tym nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne? Wystarczy już pięć minut - twierdzą autorzy publikacji w amerykańskim dwutygodniku "Environmental Science and Technology".
Bardzo często naturalne predyspozycje naszego wnętrza nie są w stanie sprostać wymogom zewnętrznego świata. Wtedy wkładamy maskę. Nasze odczucia związane z noszeniem maski należy sobie uświadamiać.
Nasze osobiste poglądy polityczne mają duży wpływ na to, w jaki sposób interpretujemy docierające do nas informacje - pisze "British Medical Journal". "Mając do dyspozycji te same fakty, dwie dobrze zorientowane grupy osób mogą dojść do zupełnie rozbieżnych wniosków".
Gdy znajdujemy się pod urokiem charyzmatycznego uzdrowiciela, obszary mózgu odpowiedzialne za czujność i sceptycyzm stają się mniej aktywne - pisze "New Scientist".
Polacy docenili sprawność funkcjonowania państwa w tragicznych chwilach po katastrofie smoleńskiej - wskazują wyniki najnowszego sondażu CBOS. Według niego w kwietniu nastroje społeczne były najlepsze od dwóch lat.
Osoby, których rodzic popełnił samobójstwo częściej same odbierają sobie życie i są bardziej narażone na poważne schorzenia psychiczne - wynika z pracy, która ukazała się na łamach pisma "Journal of the American Academy of Child & Adolescent Psychiatry".
Osoby, które starają się osiągnąć szczęście poprzez zdobywanie dóbr materialnych są mniej lubiane niż ludzie, którzy szukają szczęścia poprzez ciekawe doświadczenia.
Zazdrość może naprawdę pogarszać naszą percepcję wzrokową - wykazali amerykańscy psychologowie. W ich badaniach, zazdrosne o partnerów kobiety nie dostrzegały na ekranie komputera obrazów, które miały za zadanie wyłapać. Artykuł na ten temat publikuje pismo "Emotion".
Dość powszechnia opinia, że "blondynkom lepiej powodzi się w życiu niż innym kobietom", znalazła dość nieoczekiwane potwierdzenie naukowców.
W czerwcu i lipcu 2010 r. prof. Martin Seligman, twórca psychologii pozytywnej, znany także ze swoich teorii wyuczonej bezradności i wyuczonego optymizmu, weźmie udział w 4 warsztatach naukowych w Europie (w Berlinie, Wiedniu, Pradze i Wrocławiu). Podczas warsztatów zaprezentowane zostaną teorie i naukowe zaplecze psychologii pozytywnej, a także praktyczny program wdrażania pozytywnej, optymistycznej postawy oraz skuteczność tego programu na podstawie najlepiej zbadanych interwencji.
„Projekt – Praca. Od absolwenta do specjalisty” to hasło przewodnie targów pracy, które organizuje sopocka Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej. Przedsięwzięcie skierowane jest do studentów i absolwentów psychologii oraz pedagogiki. Targi odbędą się w piątek 9 kwietnia w godzinach 9.00 – 15.00 w siedzibie uczelni przy ul. Polnej 16.20.
Przed publicznym wystąpieniem ma ją prawie każdy. Nawet wytrawni mówcy – politycy, aktorzy. Wszyscy muszą walczyć z nią każdego dnia. Podpowiadamy, jak to robić.
Działając na określone obszary ludzkiego mózgu polem magnetycznym, można wpłynąć na moralne oceny - informuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".
"Albo do mnie wróci, albo go zniszczę" - to jedna z postaw charakterystycznych dla porzuconych kobiet. Druga jest diametralnie różna: "Dam sobie radę bez niego".
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy
Polityka Prywatności