Patronat nad działem
objęła marka Activejet
tusze i tonery dla każdego
Zadzwoń i zapytaj o zamiennik
Infolinia:
801 08 1111
logo_ActiveJet_200.png

Psychologia - artykuły

Niejeden człowiek znalazł się w takiej sytuacji, Związki na odległość wymusza sytuacja ekonomiczna lub zawodowa. Mają różne skutki.
Większość ludzi denerwuje się, że rząd podwyższył wiek emerytalny. Nie chcemy pracować do 67 roku życia. Ale praca może też mieć pozytywne efekty. Bardzo pozytywne.
Nie od dzisiaj wiadomo, że ludzie oceniają innych po wyglądzie. W końcu: Jak cię widzą, tak cię piszą... W przypadku pewnego eksperymentu ta maksyma sprawdziła się w stu procentach.
Mózg to jedna z największych tajemnic dla tego świata. Podobno nie odkryliśmy więcej niż kilkanaście procent jego możliwości. Dlatego kolejne wydarzenia są tak wielką niespodzianką.
Lubicie słuchać powolnych, nastrojowych ballad? Macie wrażenie, że taka muzyka jest idealna na zły nastrój? Jak się okazuje, macie rację.
Jesteście w związku? Tracicie nerwy na emocjonalnych kłótniach, które niemalże zawsze zaczynają się bez powodu? Poczekajcie. Będzie lepiej.
Wskaźnik rozwodów rośnie na całym świecie. Naukowcy mają różne koncepcje, co do powodów takiego trendu. Widzą też związek wieku dziecka a czasu rozwodu.
Gdy pracownicy fizyczni mają wsparcie swojego szefa i są pozytywnie nastawieni do życia, lepiej radzą sobie w pracy - dowodzą badania przeprowadzone w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.
Złe słowa ranią i prowokują, obraźliwe są też pewne gesty. Czy wiecie jednak, że samo ułożenie ciała może wywoływać też nieuczciwość?
Cóż, nie wszystko się nam w życiu udaje. Nie ma osoby, która nie żałowałaby czegoś ze swojego życia. Ach, gdybyśmy tylko… A może gdybyśmy nie… Ale żeby przenosić te frustracje na własne dzieci?
Podobno telefon nie odchodzi od właściciela dalej niż ma metr. Używamy ich jako budzików, jako kalendarzy, zegarków. Chcemy wszystko robić przez smartfona. Ale czy to już uzależnienie?
Kłócicie się ze swoim partnerem? Macie już dosyć nieustających kłótni? Słusznie. Możecie mieć przez nie poważne kłopoty ze zdrowiem.
To jedna z największych plag współczesnego świata. Wciąż zbyt wiele osób decyduje się odebrać sobie życie. Chcecie wiedzieć dlaczego?
Czy strój prezentera telewizyjnego wpływa na zapamiętywanie przekazywanych informacji? Czy atrakcyjność fizyczna prezenterów i prezenterek zmniejsza uwagę? Wreszcie, czy płeć ma znaczenie w odbiorze przekazywanych treści? Na te pytania postanowiła odpowiedzieć studentka psychologii SWPS.
Pamiętacie czasy, kiedy gadu – gadu było u szczytów popularności? Wciąż macie konto na Naszej Klasie? Czy może wszystko jest już na Facebooku? Sami nie wiecie, że to zależy od wieku.
Poprzednie
Następne
Kanał RSS dla tej listy

Przegląd uczelni
w Polsce
Polskie uczelnie w obrazach
miniatura
miniatura
miniatura Akademia Leona Koźmińskiego